Popelka Vojtěch Hynek
Číslo položky: 13513
Moje sledované obrazy Ve chlévě - Velký formát
popis: Olej na plátně, rozměry: 98 x 171 cm, rozměry s rámem: 121 x 195 cm, nesignováno.
o autorovi: Narodil se 13. 12. 1888 v Praze a zemřel v roce 1971.

Byl žákem profesora E. Dítěte a Jaksche na uměleckoprůmyslové škole v Praze, v letech 1911 – 1912 dále na akademii výtvarných umění u profesora Schwaigera. Jezdil na studijní cesty po Čechách a Moravě, nejvíce tvořil ve Strmilově u Jindřichova Hradce. Věnoval se krajinomalbě, specializoval se na malbu zvířat. Tvořil dlouho v Paříži, ilustroval Brehmův Život zvířat. Pořádal výstavy v Topičově saloně a v Rubešově galerii. Je zastoupen ve sbírkách Městského muzea v Jindřichově Hradci, v Galerii v Plzni, v Městském muzeu v Náchodě.

(Tomanův slovník)
Vyvolávací cena:
15 000 Kč
16 000 Kč