Zpět na aukce Müller Karel
popis: Olej na lepence, rozměr 21 x 42 cm, nesignováno
o autorovi: 12. prosince 1899, Praha – 17. května 1977, tamtéž) byl český malíř, grafik a ilustrátor, žák Maxe Švabinského.

Nejznámějšími z jeho díla jsou zejména grafické listy tematicky čerpajících ze života a poetiky staré Prahy, dále pak ilustrace klasické české literatury (povídky B. Němcově, J. Nerudy – Malostranské povídky). Za pozornost ovšem stojí i drobnější dílka, třeba časopisové ilustrace – kde vynikla jeho jednoduchá, ale výstižná kreslířská linka i smysl pro detail. Byl v častém kontaktu s výtvarníkem Cyrilem Boudou.

Galerie hlavního města Prahy, listopad 1979 - leden 1980

(Zdroj Wikipedia)
Vyvolávací cena:
2 500 Kč
2 700 Kč