Doležal Adolf
Číslo položky: 13125
popis: Akvarel, rozměr ve výřezu 30,5 x 18,5 cm, zaskleno
o autorovi: Narozen 18. února 1898 v Hradci Králové, zemřel 25. září 1978 tamtéž. Akademický malíř.
Absolvent Akademie výtvarných umění v Praze u prof. Loukoty a Bukovace (studoval v letech 1916-1918), v letech 1918-1920 navštěvoval Pirnerovu speciálku a studia ukončil u prof. Kuttnera (1920-1922). V r. 1925 se vrátil ze své první tvůrčí cesty do Francie a uspořádal výstavu svých francouzských prací v Hradci Králové. Byl malířem-krajinářem, náměty svých obrazů čerpal na Šumavě, v Krkonoších, Orlických horách, na Vysočině, v Posázaví. Především však byl malířem svého rodiště. Věrně a přesně zachytil Hradec Králové na řadě olejů, linorytů, litografií a kreseb. Ilustrace otiskoval v časopisech.
Vyvolávací cena:
800 Kč
800 Kč

09.06.2021 21:30