Zpět na aukce Tkaczyk Bedřich Augustin
Moje sledované obrazy Osada v horách
popis: Olej na sololitu, rozměr 39 x 56 cm cm
o autorovi: Bedřich Augustin Tkaczyk (1910 - 1979)
Malíř, grafik, studoval na UPŠ v Praze a na Kunstgewerbe ve Vídni, jako malíř působil v Ostravě. Zastoupen ve sbírkách GVUO, vynikající malíř Severní Moravy, měl velmi stížené možnosti účasti na výstavách, z politických důvodů se tento skvělý malíř nestal malířem evropské třídy, podle našeho názoru jde spolu s Wünschem o nejlepšího malíře Severní Moravy ve 20. století (Lexikon českých výtvarníků)
Vyvolávací cena:
1 200 Kč
4 600 Kč