Zpět na aukce Panuška Jaroslav
popis: Olej na lepence, rozměr 24 x 31 cm, zaskleno
o autorovi: Narodil se 3. 3. 1872 v Hořovicích a zemřel 1. 8. 1958 v Kochánově nad Sázavou.
Malíř krajin a fantastických a strašidelných pohádkových výjevů.
Studoval na pražské Akademii u Julia Mařáka v letech 1892 - 1898 a u Maximiliána Pirnera v letech 1889 - 1890. V letech 1887 - 1889 pobýval u otce pracujícího jako geometr v Bosně. Roku 1889 cestoval do Drážďan a Mnichova. Za otcem na Balkán jel opět roku 1890 a 1893, kdy navštívil i Benátky. Od roku 1926 trvale žil v Kochánově nad Sázavou. Typická je pro něj tvorba z přelomu století, která se váže k symbolismu a která obohacuje úzkostné a strašidelné vize o groteskní polohu. Časté jsou i pohádkové motivy. Roku 1905 vyšla kniha Letní noc V. Říhy, k níž vytvořil obrazový doprovod. Vedle toho maloval zhruba od roku 1907 koloristicky bohaté, impresivně laděné krajiny. Jeho záliba v historii a archeologii se promítla i do obrazů inspirovaných minulostí a obrazových rekostrukcí pravěkých sídlišť a starých památek.

(Tomanův slovník, Julius Mařák a jeho žáci, katalog k výstavě)
Vyvolávací cena:
1 800 Kč
Aktuální cena:
17 500 Kč

aukce končí za
Ukončená
07.06.2021 21:53

Seznam příhozů

Častka Přihozeno
17 500,00 Kč 7.6.2021 21:49:44
7 500,00 Kč 7.6.2021 21:46:11
7 000,00 Kč 7.6.2021 20:19:03
6 500,00 Kč 7.6.2021 19:01:35
6 000,00 Kč 5.6.2021 19:35:54
(limitem)
5 500,00 Kč 5.6.2021 19:35:54
5 000,00 Kč 5.6.2021 19:35:42
(limitem)
4 900,00 Kč 5.6.2021 19:35:41
4 800,00 Kč 5.6.2021 19:35:20
(limitem)
4 700,00 Kč 5.6.2021 19:35:20
4 600,00 Kč 29.5.2021 10:33:23
(limitem)
4 500,00 Kč 29.5.2021 10:33:23
4 400,00 Kč 29.5.2021 10:33:18
(limitem)
4 300,00 Kč 29.5.2021 10:33:18
4 200,00 Kč 29.5.2021 10:33:15
(limitem)
4 100,00 Kč 29.5.2021 10:33:15
4 000,00 Kč 29.5.2021 10:33:08
(limitem)
3 900,00 Kč 29.5.2021 10:33:08
3 800,00 Kč 29.5.2021 10:32:59
(limitem)
3 700,00 Kč 29.5.2021 10:32:59
3 600,00 Kč 29.5.2021 10:32:51
(limitem)
3 500,00 Kč 29.5.2021 10:32:51
3 400,00 Kč 29.5.2021 10:32:49
(limitem)
3 300,00 Kč 29.5.2021 10:32:49
3 200,00 Kč 29.5.2021 10:32:47
(limitem)
3 100,00 Kč 29.5.2021 10:32:47
3 000,00 Kč 29.5.2021 10:32:41
(limitem)
2 900,00 Kč 29.5.2021 10:32:41
2 800,00 Kč 29.5.2021 10:32:38
(limitem)
2 700,00 Kč 29.5.2021 10:32:38
2 600,00 Kč 29.5.2021 10:32:35
(limitem)
2 500,00 Kč 29.5.2021 10:32:35
2 400,00 Kč 29.5.2021 10:32:30
(limitem)
2 300,00 Kč 29.5.2021 10:32:30
2 200,00 Kč 29.5.2021 10:32:23
(limitem)
2 100,00 Kč 29.5.2021 10:32:23
2 000,00 Kč 28.5.2021 09:43:59
(limitem)
1 900,00 Kč 20.5.2021 20:59:24
1 800,00 Kč 11.5.2021 20:33:21