Rothaug Leopold
Číslo položky: 5832
Moje sledované obrazy Tančící andílci
popis: Olej na plátně - nalepeno na lepence, rozměr 57 x 69 cm, signováno vpravo dole L. Rothaug
o autorovi: Rakouský malíř a scénograf
narozen 27. října 1868 ve Vídni; † 16. dubna 1959 ibid
První malířskou školu dostal Leopold od svého otce Theodora.

Leopold Rothaug studoval na Akademii výtvarných umění ve Vídni a poté pracoval jako divadelní malíř. Pracoval v tehdejším ateliéru malíře Carla Brioschiho, Hermanna Burgharta a Johanna Kautského, ve kterém také působili Konrad Petrides, Georg Janny, Ferdinand Brunner a Alfons Mucha.
Vyvolávací cena:
2 500 Kč
2 500 Kč

14.12.2017 19:25