Zpět na aukce Hilbert Josef
popis: Olej na dřevě rozměry:25 x 34 cm, nesignováno. Dubová deska.
o autorovi: Narozen: 1821 - zemřel: 1897
Český malíř. Vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze v letech 1839-1850, pravděpodobně v krajinářské škole Maxe Haushofera. V letech 1842-1845 pobýval v Kutné Hoře a namaloval zde několik obrazů (Severní křídlo Vlašského dvora, 1842; Veduta Kutné Hory od jihovýchodu, 1843; Severovýchodní kout Vlašského dvora, 1845; Interiér kostela sv.Jakuba, 1845). Obrazy ze svých cest po Čechách pravidelně představoval na výstavách Krasoumné jednoty v letech 1846-1855. Zemřel roku 1897 v Praze.
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
6 000 Kč