Zpět na aukce Písecký Josef (Liška)
Moje sledované obrazy Pohled na Dubrovník
popis: Olej na plátně, rozměr 85 x 120 cm, signováno vpravo dole Písecký. Odhadní cena 100 000 - 120 000 Kč
o autorovi: Narodil se 21. 2. 1878 v Kroměříži a zemřel 14. 4. 1954 v Praze.
Malíř moří a krajin v Praze.
Učil se na soukromé škole Quastově v Písku, později mu byla učitelem sama příroda. V letech 1901 - 1908 byl činný v Pištěkově divadle na Smíchově. Od roku 1908 často cestoval na Jadran a do Itálie, kde tvořil a studoval moře. Maloval také krajiny Táborska, Třeboňska, Šumavy, Krkonoš, Polabí, ale i pražské pohledy. V Praze pořádal souborné výstavy.
(Tomanův slovník)
Vyvolávací cena:
40 000 Kč
124 000 Kč