Zpět na aukce Schovánek Emil
Moje sledované obrazy Žně ve Vysokých Tatrách
popis: Olej na lepence, rozměry : 31 x 40 cm, mírně poškozený rám, zaskleno
o autorovi: Emil Schovánek
Narodil se 10. 9. 1885 v Praze a zemřel 11. 7. 1947 tamtéž.
Byl žákem akademie výtvarného umění v Praze u profesora Bukovace a ve speciálce profesora Hynaise. Již v prvním roce na akademii obdržel Hlávkovo studijní stipendium. Po absolvování mu bylo uděleno cestovní stipendium do Jugoslávie a Itálie a roku 1913 do Paříže. Maloval s oblibou podobizny, žánry, akty, květinová zátiší a moře, jež studoval při svých častých výletech na Jadran. V jeho jasných, jásavých barvách je patrný vliv jeho učitelů Bukovace a Hynaise.
Vyvolávací cena:
2 500 Kč
2 500 Kč

16.11.2020 19:18

2 500,00 Kč 26.9.2020 16:08:05