Zpět na aukce Kuba Ludvík
popis: Olej na plátně, rozměr 45 x 26,5 cm, signováno vpravo dole L.K. Vzácně se vyskytující ranné dílo Ludvíka Kuby před rokem 1896 .
o autorovi: Narodil se 16. 4. 1863 v Poděbradech a zemřel 30. 11. 1956 v Praze.
Malíř, hudebník, spisovatel a folklorista.
Pocházel z chudé zámečnické rodiny. Již od mládí měl zálibu v kreslení , hudbě i zpěvu. Po kreslířské průpravě ve škole Karla Liebschera byl v roce 1890 přijat na Pirnerovo oddělení na Akademii výtvarných umění v Praze. Po dvou letech odešel do Paříže, kde opět dva roky navštěvoval akademii École Juliana. V letech 1895 - 1904 byl v Mnichově v soukromé škole profesora Antonína Alžběha. V roce 1904 se usídlil ve Vídni, kde také vystavoval. Od roku 1911 se trvale usídlil v Praze.
Studie z jeho cest byly vždy pečlivě propracované, jemně vycítěné. Jako folklorista si bedlivě všímal národopisných typů, zejména krojů. V motivech byl všestranný, maloval impresionistické krajiny, portréty i zátiší.
(Tomanův slovník)
Vyvolávací cena:
3 800 Kč
25 200 Kč