Zpět na aukce Bakulin Nikolaj
Moje sledované obrazy Ruská žena v červených šatech
popis: Olej na plátně podloženo lepenkou, rozměr ve výřezu 21,5 x 17,5 cm, signováno vpravo dole azbukou N.Bakulin. Jen v paspartě nerámováno.
o autorovi: Narodil se 29. 3. 1896 v Moskvě a zemřel v roce 1962 v Praze.
V letech 1914 – 1915 studoval na Akademii v Moskvě, 1921 – 1922 na vysokém učení technickém v Praze, 1922 – 1928 na Akademii výtvarného umění v Praze u Obrovského. Maloval hlavně podobizny. Byl přednostou malířské školy při Ruské akademii věd v Praze, starostou Svazu ruských výtvarných umělců, jejich výstav se účastnil. Kreslil též pro ruské časopisy.
Tomanův slovník
Vyvolávací cena:
1 500 Kč
2 600 Kč