Zpět na aukce Solovjev Jan
popis: Olej na lepence, rozměr 19,5 x 30 cm, signováno monogramem, zaskleno
o autorovi: (1922-2014)
Turnovský malíř, sochař, ilustrátor, dřevorytec a literát.
Na šperkařské škole se vyučil rytcem kovů, poté absolvoval UMPRUM v Praze u profesora Emila Filly. Po roce 1948 byl vězněn za protistátní činnost svého bratra. Od padesátých let minulého století žil a tvořil spolu s manželkou Jaroslavou, též malířkou, v Turnově. V začátcích byl nucen ilustrovat dětské knihy a vytvářet popisné ilustrace ptáků, rostlin, motýlů a minerálů. V malířské tvorbě se věnoval především portrétům a krajinomalbě. Tvořil také sochy a plastiky z kamene, měděného plechu a dalších materiálů.
Vyvolávací cena:
1 000 Kč
1 000 Kč

20.11.2019 21:38

1 000,00 Kč 20.11.2019 20:25:39