Zpět na aukce Ronek Jaroslav
popis: Olej na lepence, rozměry: 50 x 69,5 cm, výraznější krakeláž. Podle kvality malby by se mohlo jednat i o práci Viléma Kreibicha.
o autorovi: Narodil se 22. 5. 1892 v Praze Vršovicích a zemřel 1962.

Studoval soukromě u profesora Reisnera a profesora Preislera v Praze. Maloval se zálibou zvláště lokomotivy a průmyslové objekty, technické náměty. Nejčastějším námětem jeho obrazů byla lokomotiva řady 387.0 známá pod přezdívkou Mikádo, podle krátkého komínu.

(Tomanův slovník, Wikipedie)
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
25 300 Kč