Makovský Vincenc
Číslo položky: 8215
Moje sledované obrazy Podhorská krajina
popis: Olej na plátně, rozměr 57,5 x 59,5 cm, nerámováno
o autorovi: (1900-1966)
Sochař a malíř
Absolvent pražské AVU a kursů E. A. Bourdella v Paříži. Patří k nejvýznamnějším českým sochařům meziválečné éry, v té době byl silně ovlivněn kubismem. Umělecky dozrál ve 30. letech, 1934-36 byl členem Surrealistické skupiny. Dospěl až k abstrakci a svými realizacemi dosáhl úrovně evropského sochařství. Po druhé světové válce se věnoval už jen oficiálním režimním zakázkám.
Vyvolávací cena:
1 500 Kč
1 500 Kč

24.04.2019 22:18

1 500,00 Kč 24.4.2019 16:50:12