Porš Gustav
Číslo položky: 8133
Moje sledované obrazy Zimní krajina na Vysočině
popis: Olej na plátně, Rozměry : 67,5 x 91 cm. Signováno v pravo dole - Porš Gustav - Chrudimský 1924. Původní stav malby, nově rámováno
o autorovi: Gustav Porš
Narodil se 2.2.1888 v Chrudimi a zemřel 2. 5. 1955 ve Skutči.
Malíř krajin a grafik.
Jeho první učitelem byl Václav Jansa, ale navštěvoval také večerní školu prof. Jaksche na umělecko průmyslové škole. Po roce byl přijat na Akademii umění v Praze. Zde byl v letech 1912-1915 žákem prof. Vlaho Bukovace a Jana Preislera. Po válce podnikl studijní cestu po Bosně, Hercegovině a Dalmácii. Studoval též grafické techniky u prof. C. Vondrouše.
Je známý především jako krajinář, tvořil především na Vysočině, ve Skutči a v Železných horách.

Tomanův slovník
Vyvolávací cena:
15 000 Kč
17 000 Kč