Zpět na aukce Mařák Julius
popis: Olej na plátně, signováno monogramem J.M , rozměr 29,5 x 37,5 cm . Pramen vyvěrající mezi kameny je pěknou ukázkou Mařákovy malby. Levý horní roh rámu poškozen. Odhadní cena 120000 - 150000 Kč
o autorovi: Malíř, kreslíř, grafik krajinář.
Narodil se 29. 3. 1832 v Litomyšli a zemřel 8. 10. 1899 v Praze.
Studoval gymnázium a vyučoval se u Antonína Dvořáka. Podnikal cesty na Šumavu a do Krkonoš, ze kterých si přivezl mnoho náčrtků a kreseb. Na pražské akademii se vyučoval u Maxe Haushofera. Poté odešel na akademii do Mnichova studovat krajinářskou malbu u prof. Leopolda Rottmanna.
(Tomanův slovník)
Vyvolávací cena:
25 000 Kč
88 000 Kč