Zpět na aukce Zapletal Alois
Moje sledované obrazy Podzim u Buchlova
popis: Olej na plátně, rozměr 75 x 100,5 cm .Signováno monogramem A Z 40 .Motivem tohoto poměrně rozměrného obrazu je pohled na královský hrad Buchlov stojící na stejnojmenném kopci v Chřibech nad Buchlovicemi .
o autorovi: Narozen 30. 7. 1886 v Kroměříži, zemřel 14. 10. 1943 v Ostravě.
Kroměřížský rodák Alois Zapletal (1886-1943) studoval Umělecko-průmyslovou školu ve Vídni u profesorů Antona von Kennera a Bertolda Löfflera. Od roku 1912 se ale usadil v Ostravě a specializoval se na malby oltářních obrazů a výzdobu sakrálních staveb, záhy tu ale také propadl kouzlu ostravského industriálu (Ostravská trilogie, Ostravská madona aj.).
Vyvolávací cena:
4 000 Kč
4 000 Kč

12.06.2018 20:51