Urbánek Josef
Číslo položky: 6281
Moje sledované obrazy Vesnička s kaplí
popis: Olej na lepence, rozměr 14 x 27 cm, datováno 1963
o autorovi: Akademický malíř nar. 19.2.1914 Dolní Studénky, zemř. 19.3.1980 v Liberci.
Studium: 1934-35 Vysoká škola technická v Brně /Hlavica František/ 1946.- 1950 Akademie výtvarných umění Praha /Holý Miloslav,Minář Karel, Nechleba Vratislav, Nejedlý Otakar,/ soukromě studoval u malíře P.Pištělky ve Švábenicích. Malířství,pedagogika, krajinomalba, figurální malba, žánrová malba. Vytvářel rozměrné grafické listy, je autorem četných exlibris. Počáteční realismus přebíral postupně expresivní a kubistické tvarosloví.
Vyvolávací cena:
800 Kč
900 Kč