Bubeníček Jindřich
Číslo položky: 19176
Moje sledované obrazy Stavidlo rybníku
popis: Akvarel, rozměry: 43 x 57 cm. Nerámováno
o autorovi: Narodil se 13.7. ve Kšelích u Českého Brodu a zemřel 9.8. 1935 ve Svratce.
Malíř krajinář.
Roku 1874 vstoupil za ředitele Sweertse jako absolvent vyšší reálky na malířskou akademii v Praze. Pracoval také pro umělecké grafické závody. Záhy po propuštění z vězení, přilnul k rázovitým stavebním, městským i venkovským památkám, jež studoval, krelil i akvareloval. Kresba a akvarel byla základem jeho malířského studia. Byl bratrem malíře Oty Bubeníčka.

Tomanův slovník
Vyvolávací cena:
2 500 Kč
3 800 Kč