Emingerová Helena
Číslo položky: 19689
Moje sledované obrazy Studie k podobizně ženy
popis: Olej na lepence, rozměr 48 x 37 cm, zaskleno
o autorovi: Helena Emingerová Narodila se 17. 8. 1858 v Praze a zemřela 4. 8. 1943 tamtéž.
Malířka, grafička, ilustrátorka.
Byla žákyní K. Javůrka v Praze, Gust. Courtoise a Collarossiho v Paříži. Lept se učila u profesora M. Dasia a kresbě u W. Dürra v Mnichově. V roce 1879 vystoupila poprvé na veřejnost na výstavě K. J. v Praze, v roce 1908 se účastnila jubilejní výstavy K. J. v Praze a v roce 1940 výstavy v Hollaru v Praze. V letech 1898 – 1905 byla členkou SVU Mánes. Byla zejména malířkou portrétů a studií dětských hlav. Lákala ji grafika, opět portrét, v němž vyvrcholuje její umění. Vytvořila přes 59 grafických listů, většinou menších formátů. Náměty jsou především děti, pasačky, chůvy, zamyšlené dívky, genry s dětmi, typy a scény z venkova.
Vyvolávací cena:
2 400 Kč
2 600 Kč