Hlavsa Oldřich
Číslo položky: 19114
Moje sledované obrazy Rybná nad Zdobnicí
popis: Olej na plátně, rozměry: 50 x 62 cm, nerámováno
o autorovi: Narodil se 1. 11. 1889 v Rybné nad Zdobnicí a zemřel 11. 2. 1936 v Praze.
Narodil se jako nejmladší ze šesti dětí v rodině chudého chalupníka v Německé Rybné. Po skončení obecné školy odešel do Žamberka, kde se učil číšníkem. Ve volných chvilkách se věnoval své zálibě, malování. Odešel na vandr do Vídně a zde se mu dostalo prvního metodického vedení na speciálním kurzu kreslení. S malými úsporami odešel na Akademii výtvarného umění do Mnichova, kde působil v letech 1910 – 1913. Studia dokončil na Pražské Akademii. Byl žákem profesorů Františka Ženíška a Vojtěcha Hynaise.
Vyvolávací cena:
2 800 Kč
34 000 Kč