Šimon František Tavík
Číslo položky: 19113
Moje sledované obrazy Communiantes á la Madeleine á Paris, 1909
popis: Barevný lept, akvatinta, měkký kryt, rozměry ve výřezu pasparty: 36,5 x 40,5 cm, pasparta, nerámováno, poškozeno. V soupisu díla A. Nováka uvedeno pod č. AP1
o autorovi: Narodil se 3. 5. 1877 v Železnici u Jičína a zemřel 19. 12. 1942 v Praze. Malíř a grafik.
V letech 1894 - 1900 byl žákem Akademie výtvarných umění v Praze u profesora Maxmiliána Pirnera. V době studií navštívil Bosnu, Dalmácii a Černou Horu, kde malířsky studoval lid a přirodu. Pořádal studijní cesty do Itálie, Paříže a Londýna. Velmi rychle vypracoval své kvality grafika , což ukázala souborná výstava jeho prací, kterou uspořádal SVU Mánes v roce 1905 v Praze. Rozmanitost svého díla rozšířil dále cestou do Španělska a severní Afriky. Byl členem SVU Mánes, spoluzakladatel sdružení Hollar, v dubnu 1928 byl jmenován profesorem na Akademii výtvarných umění v Praze, byl též členem Akademie věd a umění.

Tomanův slovník
Vyvolávací cena:
2 500 Kč
20 000 Kč