Hohaus Viktor
Číslo položky: 19442
Moje sledované obrazy Kytice s vlčími máky
popis: Olej na plátně, rozměr 70 x 57 cm
o autorovi: (1890 - 1981)
Malíř a grafik v Prostějově. Studoval soukromě u S. Brunnera a Al. Kalvody. Maluje motivy krajin na Slovensku a městské pohledy ulic oživené skupinami lidí. Svébytný umělec byl s Prostějovem spjatý přes padesát let. Zachycoval jeho atmosféru, proměny i pulzující život. Tvořil v duchu impresionismu, expresionismu a fauvismu. Na přelomu dvacátých a třicátých let se přiklonil k sociální tematice. Navázal tímto programově na zaměření skupiny pražské Umělecké besedy tvořené výtvarníky Václavem Rabasem, Miloslavem Holým, Karlem Holanem, Emilem Kotrbou a Janem Kotíkem. Z malířských technik uplatnil olejomalbu, akvarel, pastel, kvaš, perokresbu a temperu Jeho obrazy se nacházejí v Muzeu a galerii v Prostějově a v městské obrazové sbírce.
Vyvolávací cena:
1 000 Kč
1 200 Kč