Lhota Albín
Číslo položky: 18990
Moje sledované obrazy Červánky nad mokřady
popis: Olej na plátně, rozměry: 22 x 37 cm
o autorovi: Narodil se 16.12.1847 v Kundraticích u Prahy a zemřel 18.3.1889 v Praze.

V letech 1863-1867 studoval na pražské Akademii. Absolvoval též studia na Akademii umění ve Výmaru. Tvořil drobné obrazy krajin, zachycené na dřevěných destičkách nebo na lepence, zřídka kdy používal plátno.

(Tomanův slovník)
Vyvolávací cena:
6 500 Kč
7 500 Kč