Jareš Jaroslav
Číslo položky: 19278
Moje sledované obrazy Kytice s ostrožky
popis: Olej na plátně, rozměr 55 x 80,5 cm, rám poškozen
o autorovi: Narodil se 10.1,1886 v Kutné Hoře a zemřel 1.12.1967 v Praze.
Studoval na uměleckoprůmyslové škole na speciálce prof. Maška, pak na Akademii výtvarného umění u prof. Štursy. Samostatně tvořil od roku 1909. Soukromě studoval architekturu a vypracoval řadu návrhů jednak samostatně nebo ve spolupráci s arch. Vořechem. Věnoval se i textilu a keramice. Od roku 1920 vytvořil 11 divadelních výprav pro Národní divadlo v Bratislavě a Zemské divadlo v Brně. Od roku 1918 žil s malými přestávkami na Slovensku, kde založil „Uměleckou besedu slovenskou“.
Vyvolávací cena:
2 200 Kč
4 900 Kč