Světlík Eduard
Číslo položky: 19247
Moje sledované obrazy Pohled na staveniště přehrady
popis: Olej na plátně, rozměr 80 x 100 cm, původní stav
o autorovi: 6. listopadu 1903 Přerov – 8. března 1970 Kroměříž
byl kroměřížský malíř. Maloval hlavně krajiny (jeho inspirací byla vodní díla a Beskydy), ale také figurální kompozice a zátiší.

Vystudoval učitelský ústav v Kroměříži. Pak učil na obecných školách v Trávníku a Šelešovicích a na měšťanských školách v Hulíně a v Kroměříži. Od roku 1936 navštěvuje jako žák profesora Otakara Nejedlého Akademii výtvarných umění v Praze. Namaloval několik obrazů pro Spořitelnu města Kroměříž (Dvůr ve starém pivovaře, Domy na Riegrově náměstí, Husovo náměstí, Hulínská silnice). V polovině třicátých let dvacátého století si podle návrhu architekta Josefa Poláška postavil vilu v Březinově ulici v Kroměříži. V roce 1939 uspořádal v Kroměříži zajímavou výstavu na téma "Mizející a rostoucí Kroměříž"
Vyvolávací cena:
2 800 Kč
11 000 Kč