Bubeníček Jindřich
Číslo položky: 18908
popis: Olej na lepence, rozměry: 32 x 26 cm, nerámováno
o autorovi: Narodil se 13.7. ve Kšelích u Českého Brodu a zemřel 9.8. 1935 ve Svratce.
Malíř krajinář.
Roku 1874 vstoupil za ředitele Sweertse jako absolvent vyšší reálky na malířskou akademii v Praze. Pracoval také pro umělecké grafické závody. Záhy po propuštění z vězení, přilnul k rázovitým stavebním, městským i venkovským památkám, jež studoval, krelil i akvareloval. Kresba a akvarel byla základem jeho malířského studia. Byl bratrem malíře Oty Bubeníčka.

Tomanův slovník
Vyvolávací cena:
2 000 Kč
3 000 Kč