Zlámal Petr
Číslo položky: 18747
popis: Olej na plátně, rozměr 75,5 x 55 cm, nerámováno
o autorovi: Narozen 1949
Český expresivně založený malíř, kreslíř, autor realizací v oblasti užitého umění a monumentální tvorby.

Je zastoupen v mnoha veřejných i soukromých sbírkách. Syn výtečného malíře Wilhelma Zlamala poprvé vystavoval už ve 14 letech.

Po úspěšném ukončení studia na Akademii výtvarných umění v Praze u profesora Paderlíka se vrátil do rodného Šternberka, kde tvoří dodnes. V roce 2022 uspořádalo Muzeum umění Olomouc autorovu rozsáhlou retrospektivu.
Vyvolávací cena:
1 000 Kč
1 000 Kč

19.02.2024 21:38

1 000,00 Kč 19.2.2024 21:18:08