Panuška Jaroslav - připsáno
Číslo položky: 18732
Zpět na aukce
popis: Olej na plátně fixováno na lepence, rozměr 37 x 31 cm, nesignováno
o autorovi: Narodil se 3. 3. 1872 v Hořovicích a zemřel 1. 8. 1958 v Kochánově nad Sázavou.

Malíř krajin a fantastických a strašidelných pohádkových výjevů.

Studoval na pražské Akademii u Julia Mařáka v letech 1892 - 1898 a u Maximiliána Pirnera v letech 1889 - 1890. V letech 1887 - 1889 pobýval u otce pracujícího jako geometr v Bosně. Roku 1889 cestoval do Drážďan a Mnichova. Za otcem na Balkán jel opět roku 1890 a 1893, kdy navštívil i Benátky. Od roku 1926 trvale žil v Kochánově nad Sázavou. Typická je pro něj tvorba z přelomu století, která se váže k symbolismu a která obohacuje úzkostné a strašidelné vize o groteskní polohu. Časté jsou i pohádkové motivy. Roku 1905 vyšla kniha Letní noc V. Říhy, k níž vytvořil obrazový doprovod. Vedle toho maloval zhruba od roku 1907 koloristicky bohaté, impresivně laděné krajiny. Jeho záliba v historii a archeologii se promítla i do obrazů inspirovaných minulostí a obrazových rekostrukcí pravěkých sídlišť a starých památek.

(Tomanův slovník, Julius Mařák a jeho žáci, katalog k výstavě)
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
Aktuální cena:
37 000 Kč

aukce končí za
Ukončená
12.02.2024 21:08

Seznam příhozů

Častka Přihozeno
37 000,00 Kč 12.2.2024 21:04:32
(limitem)
36 000,00 Kč 12.2.2024 21:03:40
35 000,00 Kč 12.2.2024 21:03:31
(limitem)
35 000,00 Kč 12.2.2024 21:03:31
34 000,00 Kč 12.2.2024 21:01:35
(limitem)
33 000,00 Kč 12.2.2024 21:01:35
32 000,00 Kč 12.2.2024 21:00:10
(limitem)
31 000,00 Kč 12.2.2024 20:57:01
30 000,00 Kč 12.2.2024 20:56:53
(limitem)
29 000,00 Kč 12.2.2024 20:56:52
28 000,00 Kč 12.2.2024 20:55:07
(limitem)
27 000,00 Kč 12.2.2024 20:53:46
26 000,00 Kč 12.2.2024 20:53:33
25 000,00 Kč 12.2.2024 20:52:03
24 000,00 Kč 12.2.2024 20:51:36
(limitem)
23 000,00 Kč 12.2.2024 20:51:36
(limitem)
22 000,00 Kč 12.2.2024 18:02:50
(limitem)
21 000,00 Kč 12.2.2024 18:02:50
(limitem)
21 000,00 Kč 12.2.2024 18:02:21
(limitem)
20 000,00 Kč 12.2.2024 18:02:21
19 000,00 Kč 12.2.2024 11:38:25
(limitem)
18 000,00 Kč 12.2.2024 11:38:25
(limitem)
16 000,00 Kč 11.2.2024 12:35:42
(limitem)
15 000,00 Kč 11.2.2024 12:35:41
(limitem)
15 000,00 Kč 11.2.2024 12:34:56
(limitem)
15 000,00 Kč 11.2.2024 12:34:56
(limitem)
13 000,00 Kč 11.2.2024 12:34:23
(limitem)
12 500,00 Kč 11.2.2024 12:34:23
(limitem)
9 000,00 Kč 11.2.2024 12:16:45
(limitem)
8 500,00 Kč 11.2.2024 12:16:45
(limitem)
8 000,00 Kč 11.2.2024 11:21:58
(limitem)
7 500,00 Kč 11.2.2024 11:21:58
(limitem)
6 500,00 Kč 9.2.2024 13:03:38
(limitem)
6 000,00 Kč 9.2.2024 13:03:38
5 500,00 Kč 8.2.2024 12:10:32
(limitem)
5 000,00 Kč 4.2.2024 15:07:46