Kretschmer Václav
Číslo položky: 18847
Moje sledované obrazy Dáma s vějířem
popis: Olej na plátně, rozměry: 107 x 71 cm, nesignováno, nerámováno
o autorovi: Václav Kretschmer se narodil 10. 5. 1849, zemřel 19. 2. 1921 v Nové Pace. V roce 1871 se usadil v Nové Pace, kde provozoval vlastní malířskou dílnu. Specializoval se na malbu krajinářskou, portrétní i na motivy náboženského charakteru. Vedle východních Čech nacházel Kretschmer bohatou klientelu i v zahraničí, jeho díla putovala do Německa, Maďarska, Polska, Bukoviny, Haliče, Srbska i Ruska.
Vyvolávací cena:
2 000 Kč
2 100 Kč