Krátký Jindřich
Číslo položky: 18664
Moje sledované obrazy Domorodci - Velký formát
popis: Olej na plátně, rozměr 105 x 120 cm, poškození v malbě viz. foto
o autorovi: Český malíř narozen 1932, Tábor.
Od roku 1967 působil v Blatné. Po středoškolských studiích na gymnáziu studoval na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, obor výtvarná výchova u prof. Cyrila Boudy, Karla Lidického a Martina Salcmana. Do roku 1984 působil jako pedagog na základních školách a Lidové škole umění. Poté se výtvarnému umění věnuje profesionálně. Své práce představil na více než padesáti samostatných výstavách doma i v zahraničí.
Od roku 1989 je členem Unie výtvarných umělců plzeňské oblasti.
Vyvolávací cena:
3 000 Kč
8 000 Kč