Dvořák Bohuslav (Baťka)
Číslo položky: 18154
Zpět na aukce
Moje sledované obrazy Kvetoucí lněné pole
popis: Olej na plátně, rozměry: 54,5 x 70 cm. Vznik díla kolem roku 1909. Obraz odborně vyčištěn
o autorovi: Dvořák Bohuslav (Baťka) Narodil se 30. 12 1867 v Praze a zemřel v roce 1951.
V roce 1889 vstoupil do krajinářské školy prof. Julia Mařáka na akademii výtvarného umění v Praze. S Panuškou a Plaškem se octl poprvé v Podkrkonoší. Touha po realističtějším malování a barevnější paletě po způsobu Chittussiho ho zavedla spolu s Kavánem a Holubem do Železných hor. Dvořák vystihuje barvou i stavbou obrazu všechny příznačné složky chudého podhorského kraje a jeho ovzduší s vysokým nebem, putujícími oblaky, břízami, jeřáby a kvetoucími loukami. V roce 1941 dostal státní národní cenu za životní dílo. V odborných kruzích mykologických je vysoko ceněn jako malíř českých hub. Přestože jeho začátky jednoznačně konturový realismus, nezapře již v žákovských pracích schopnost vystihnout náladu místa. Subjektivismus převažuje v několika výsostných dílech přelomu století (zejména v drobných studiích z parků a zahrad), úroveň tehdejší tvorby posiluje zákonitě společný ateliér se Slavíčkem a pečlivé sledování pražského uměleckého dění. Po roce 1900 se přiklání k dekorativnímu krajinářství. Po roce 1905 se jeho krajinářská tvorba ustaluje na vyvážené formulaci motivu v realistickém ztvárnění, s výrazným barevným koloritem a v jakémsi gobelínovém ornamentu.
Vyvolávací cena:
7 000 Kč
Aktuální cena:
112 000 Kč

aukce končí za
Ukončená
13.11.2023 19:02

Seznam příhozů

Častka Přihozeno
112 000,00 Kč 13.11.2023 18:43:23
102 000,00 Kč 13.11.2023 18:38:56
97 000,00 Kč 13.11.2023 18:38:43
46 000,00 Kč 13.11.2023 18:38:39
45 000,00 Kč 13.11.2023 18:38:21
44 000,00 Kč 13.11.2023 18:38:00
43 000,00 Kč 13.11.2023 18:37:52
42 000,00 Kč 13.11.2023 18:37:50
41 000,00 Kč 13.11.2023 18:37:47
(limitem)
40 000,00 Kč 13.11.2023 18:37:47
39 000,00 Kč 13.11.2023 18:37:47
(limitem)
38 000,00 Kč 13.11.2023 18:37:47
37 000,00 Kč 13.11.2023 18:37:38
(limitem)
36 000,00 Kč 13.11.2023 18:37:27
35 000,00 Kč 13.11.2023 18:37:16
34 000,00 Kč 13.11.2023 18:37:01
33 000,00 Kč 13.11.2023 18:36:51
32 000,00 Kč 13.11.2023 18:35:39
31 000,00 Kč 13.11.2023 18:34:28
30 000,00 Kč 13.11.2023 18:33:06
29 000,00 Kč 13.11.2023 18:32:14
28 000,00 Kč 13.11.2023 18:26:55
27 000,00 Kč 13.11.2023 18:23:13
26 000,00 Kč 13.11.2023 18:03:15
25 000,00 Kč 13.11.2023 16:54:59
24 000,00 Kč 13.11.2023 13:55:48
23 000,00 Kč 12.11.2023 19:47:38
22 000,00 Kč 10.11.2023 11:58:01
21 000,00 Kč 23.10.2023 20:04:23
20 000,00 Kč 23.10.2023 16:55:19
19 000,00 Kč 5.10.2023 20:07:49
18 000,00 Kč 3.10.2023 09:46:58
17 000,00 Kč 30.9.2023 13:33:33
16 000,00 Kč 27.9.2023 10:12:55
15 000,00 Kč 26.9.2023 20:39:04
14 000,00 Kč 25.9.2023 11:54:30
13 000,00 Kč 24.9.2023 20:05:40
12 000,00 Kč 20.9.2023 05:04:30
11 000,00 Kč 19.9.2023 21:53:34
10 000,00 Kč 18.9.2023 22:02:19
9 500,00 Kč 16.9.2023 16:38:13
9 000,00 Kč 16.9.2023 09:44:07
8 500,00 Kč 14.9.2023 15:30:28
8 000,00 Kč 12.9.2023 08:17:01
7 500,00 Kč 11.9.2023 05:33:32
7 000,00 Kč 10.9.2023 13:10:41