Famíra Emanuel
Číslo položky: 18600
popis: Olej na plátně fixováno na sololitu, rozměr 31,5 x 57,5 cm
o autorovi: Narodil se 15. 11. v Hlinsku a zemřel 6. 1. 1970 v Praze.

Byl sochařem, malířem a tančeníkem.

Vyučil se nožířem a od 20. let provozoval v pražské Libni nožířskou živnost. Jako taneční samouk byl v letech 1922 - 1933 sólistou baletu Národního divadla, v letech 1945 - 1947 pak balet řídil. V letech 1957 - 1962 byl ředitelem Střední odborné školy výtvarné v Praze. Ve 30. letech 20. století vytvořil pro západočeskou obec Břasy více než tři metry vysoký "Pomník hospodářské krise 1933", který byl v roce 1941 nacisty zničen. Jeho krajinomalby z pražské periférie jsou zastoupeny i v Galerii Středočeského kraje.
Vyvolávací cena:
3 500 Kč
8 600 Kč