Libalt Gottfried - okruh
Číslo položky: 18517
Moje sledované obrazy Zátiší s ptactvem
popis: Olej na plátně, rozměr 87 x 101,5 cm, poškozeno, rentoilováno , okruh Gottfried Libalt
o autorovi: Barokní malíř, ravděpodobně odešel za školením do Nizozemí a byl ovlivněn dílem Jana Fyta (1611-1661). Přestože se malíř věnoval také krajinomalbě, portrétům nebo náboženské malbě, představuje zejména v tvorbě zátiší jeho dílo ve střední Evropě průlom. Specializoval se zejména na dekorativní zátiší s honosnými předměty a tzv. kuchyňská zátiší, v nichž maloval zásoby pro kuchyň, ovoce, zeleninu, mrtvou drůbež, zvěřinu. Nejstarší známá Libaltova díla jsou datována do roku 1642 a kombinují právě motivy mrtvé zvěřiny, ptáků a ovoce a zeleniny. Signované obrazy z Národní galerie Praha pak vznikly v roce 1643. V padesátých a šedesátých letech Libalt působil ve Vídni. Pracoval například pro Karla Eusebia z Liechtensteinu. Realizoval množství zakázek také pro české šlechtické objednavatele, a jeho díla jsou tak významně zastoupena v uměleckých sbírkách v Čechách a na Moravě. Ve své tvorbě zprostředkoval tento druh zátiší středoevropským malířům.
Vyvolávací cena:
10 000 Kč
18 500 Kč