Diet Leo - napodobitel
Číslo položky: 18410
popis: Olej na plátně, rozměr 90 x 70 cm, malba i rám poškozeno
o autorovi: 1857 - 1942 česko-rakouský malíř a vynálezce.
Vystudoval Technickou vojenskou akademii ve Vídni. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u Františka Sequense a ve Vídni u Hanse Canona (Jana Křtitele Strašiřipky). Leo Diet byl sponzorován korunním princem Rudolfem, dostal stipendium, což mu umožnilo cestovat do Paříže a od roku 1882 až do roku 1887 do Egypta.

V letech 1883 až 1887 působil v Káhiře, kde namaloval mnoho orientalistických obrazů. Po návratu učil od roku 1895 na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Grazu.

Leo Diet vynalezl v roce 1887 perspektivní trojúhelník, který nese jeho jméno a patentoval ho dne 15. června 1893 jako nástroj pro vytváření perspektivních výkresů.

Leo Diet obdržel v roce 1906 Rakouskou státní cenu.
Vyvolávací cena:
2 000 Kč
4 100 Kč