Javůrek Karel
Číslo položky: 18439
Moje sledované obrazy Jáchym Ondřej Šlik přemlouván k útěku
popis: Olej na plátně, rozměry: 86 x 109 cm. Nově rámováno.
o autorovi: Karel Javůrek byl český malíř, autor mnoha pláten s výjevy z českých dějin. Studoval u Christiana Rubena na pražské malířské akademii, absolvoval i stáže v Drážďanech, Antverpách a Paříži. Upozornil na sebe dvěma obrazy s husitskou tematikou - Loučení Husa s krajany a Černá země. Wikipedie
Datum narození: 30. července 1815, Praha
Úmrtí: 23. března 1909, Praha
Vyvolávací cena:
40 000 Kč
40 000 Kč

11.09.2023 19:40