Novák Jaroslav
Číslo položky: 18415
Moje sledované obrazy Jezero v krajině
popis: Olej na plátně, rozměr 46,5 x 73,5 cm
o autorovi: 1914–1984
český malíř, grafik a ilustrátor
Studoval Akademii výtvarných umění v Praze v letech 1934–1939 u profesorů W. Nowaka a Otakara Nejedlého a Académie Nouvelle v Paříži u profesora Othona Friezse. Kromě krajinomalby maloval zátiší a kytice. Jako scénograf pracoval v pražském Národním divadle a brněnském divadle. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách Galerie hlavního města Prahy.

Byl druhým manželem malířky Ludmily Jiřincové
Vyvolávací cena:
2 000 Kč
12 000 Kč