Černý Aleš
Číslo položky: 18412
Moje sledované obrazy Velká nad Veličkou
popis: Olej na plátně, rozměr 48 x 59 cm, nerámováno
o autorovi: 1920 Brno - 1984 Brno
malíř, kreslíř a ilustrátor
Jako malíř a kreslíř folkloristiky podnikal nejčastěji studijní cesty na Slovácko. Inspiroval se barevností Slovácka
Ve svých pracích nejčastěji zachycoval různé situace a fáze lidových tanců. Jeho obrazy uchovávají obyčeje a život moravského venkova. Značná část jeho obrazů pochází zejména z různých míst Moravského Slovácka, Podluží a Horňácka. Velkou část života strávil cestováním po celé Moravě i Slovensku.
Vyvolávací cena:
800 Kč
3 000 Kč