Janus Jindřich
Číslo položky: 18372
popis: Olej na lepence, rozměr ve výřezu 45,5 x 39,5 cm, zaskleno
o autorovi: 1912 – 1985
Studoval na učitelském ústavu, ve 20. letech minulého století navštěvoval Eisenreichův kreslířský kurz v Plzni, byl také žákem malíře Karla Skály. Uskutečnil studijní cestu po Itálii a Německu. Věnoval se malbě zátiší, krajiny a figurálních scén, jeho díla vynikají odvážnou barevností. Maloval Plzeň, krajinu Klatovska, Šumavy, postihoval i pracovní atmosféru Škodových závodů. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách Západočeské galerie Plzeň.
Vyvolávací cena:
800 Kč
1 200 Kč