Panuška Jaroslav
Číslo položky: 18221
Zpět na aukce
popis: Tuš + akvarel, rozměr ve výřezu 20 x 14,5 cm, zasklemo
o autorovi: Narodil se 3. 3. 1872 v Hořovicích a zemřel 1. 8. 1958 v Kochánově nad Sázavou.
Malíř krajin a fantastických a strašidelných pohádkových výjevů.
Studoval na pražské Akademii u Julia Mařáka v letech 1892 - 1898 a u Maximiliána Pirnera v letech 1889 - 1890. V letech 1887 - 1889 pobýval u otce pracujícího jako geometr v Bosně. Roku 1889 cestoval do Drážďan a Mnichova. Za otcem na Balkán jel opět roku 1890 a 1893, kdy navštívil i Benátky. Od roku 1926 trvale žil v Kochánově nad Sázavou. Typická je pro něj tvorba z přelomu století, která se váže k symbolismu a která obohacuje úzkostné a strašidelné vize o groteskní polohu. Časté jsou i pohádkové motivy. Roku 1905 vyšla kniha Letní noc V. Říhy, k níž vytvořil obrazový doprovod. Vedle toho maloval zhruba od roku 1907 koloristicky bohaté, impresivně laděné krajiny. Jeho záliba v historii a archeologii se promítla i do obrazů inspirovaných minulostí a obrazových rekostrukcí pravěkých sídlišť a starých památek.

(Tomanův slovník, Julius Mařák a jeho žáci, katalog k výstavě)
Vyvolávací cena:
2 500 Kč
Aktuální cena:
20 000 Kč

aukce končí za
Ukončená
12.06.2023 21:21

Seznam příhozů

Častka Přihozeno
20 000,00 Kč 12.6.2023 21:17:42
19 000,00 Kč 12.6.2023 21:13:50
18 000,00 Kč 12.6.2023 21:13:24
17 000,00 Kč 12.6.2023 21:13:13
16 000,00 Kč 12.6.2023 21:12:11
15 000,00 Kč 12.6.2023 21:12:02
14 000,00 Kč 12.6.2023 21:08:58
(limitem)
13 000,00 Kč 12.6.2023 21:08:58
12 000,00 Kč 12.6.2023 21:08:12
(limitem)
11 000,00 Kč 12.6.2023 21:08:12
10 000,00 Kč 12.6.2023 21:07:39
(limitem)
9 500,00 Kč 12.6.2023 21:07:38
9 000,00 Kč 12.6.2023 21:07:25
(limitem)
8 500,00 Kč 12.6.2023 21:07:25
8 000,00 Kč 12.6.2023 21:07:13
(limitem)
7 500,00 Kč 12.6.2023 21:07:13
7 000,00 Kč 12.6.2023 21:06:34
(limitem)
6 500,00 Kč 12.6.2023 21:06:34
6 000,00 Kč 12.6.2023 21:06:21
(limitem)
5 500,00 Kč 12.6.2023 21:06:21
5 000,00 Kč 12.6.2023 21:06:02
(limitem)
4 900,00 Kč 12.6.2023 21:01:30
4 800,00 Kč 12.6.2023 21:00:24
4 700,00 Kč 12.6.2023 20:47:08
4 600,00 Kč 12.6.2023 20:07:48
4 500,00 Kč 12.6.2023 19:56:51
4 400,00 Kč 12.6.2023 19:53:41
4 300,00 Kč 12.6.2023 19:49:53
4 200,00 Kč 12.6.2023 19:36:47
4 100,00 Kč 12.6.2023 18:56:13
4 000,00 Kč 11.6.2023 13:25:02
3 900,00 Kč 10.6.2023 20:19:44
3 800,00 Kč 9.6.2023 19:47:42
3 700,00 Kč 8.6.2023 08:45:45
3 600,00 Kč 6.6.2023 09:53:03
3 500,00 Kč 31.5.2023 16:33:40
3 400,00 Kč 30.5.2023 20:23:17
3 300,00 Kč 28.5.2023 22:58:58
3 200,00 Kč 20.5.2023 10:05:33
3 100,00 Kč 16.5.2023 23:50:59
3 000,00 Kč 1.5.2023 07:38:55
2 900,00 Kč 11.4.2023 10:02:15
2 800,00 Kč 10.4.2023 22:28:32
2 700,00 Kč 4.4.2023 20:06:56
2 600,00 Kč 4.4.2023 10:45:47
2 500,00 Kč 2.4.2023 22:44:55