Hanák Mirko
Číslo položky: 16944
popis: Tuš + akvarel, rozměr ve výřezu 19 x 25 cm, nesignováno
o autorovi: 1921 - 1971
alíř, ilustrátor. Studoval na Škole umění ve Zlíně a na VŠUP v Praze u J. Nováka. Zabýval se kresbou, užitou grafikou a především ilustrací. Ilustroval knihy všech žánrů pro děti a mládež. Tématicky je jeho dílo věnováno přírodě, kterou dobře znal a uplatňoval u ilustrací literárních předloh. Akvarelové kresby tuší či kvaše založil na rozpíjejícím se barevném efektu japonského typu. Jeho díla se nacházejí ve sbírkách NG v Praze, MG Brno, Památníku národního písemnictví.
Vyvolávací cena:
800 Kč
900 Kč