Carl Ludwig Rundt
Číslo položky: 16862
Moje sledované obrazy Klášter San Benedetto - Subiaco
popis: Olej na plátně, rozměr 45,5 x 58 cm, rám poškozen
o autorovi: 1802 - 1868
byl německý malíř architektury, krajin a vedut , stejně jako litograf a dvorní malíř.
Rundt se naučil základy malby v Königsbergu. V letech 1822 až 1827 studoval na Berlínské umělecké akademii mimo jiné u Carla Josepha Begase . V roce 1826 byly na berlínské výstavě vystaveny jeho první krajinomalby a portréty. Zde začal malovat pohledy na stavby jako kostely nebo interiéry. Podnikl cestu do Itálie, navštívil tam všechna významná umělecká místa a dostal se tak i na Sicílii, kde se věnoval zejména architektonické malbě. Po dvanácti letech se roku 1840 vrátil do Berlína, kde chvíli působil a roku 1846 byl jmenován pruským dvorním malířem. Na počátku 50. let 19. století navštívil Rundt Anglii , aby si prohlédl litografické pohledy na Oxfordskou univerzitu. Vytvořil také litografické pohledy na Ordensburg Marienburg . Poté se vrátil do Říma až do roku 1858 a poté do Paříže. V roce 1861 se vrátil domů do Berlína.
Vyvolávací cena:
50 000 Kč
50 000 Kč

03.04.2023 19:26

50 000,00 Kč 15.2.2023 18:35:16