Šrámek Jano
Číslo položky: 16853
Moje sledované obrazy Zátiší se švestkami a jablky
popis: Olej na překližce, rozměr 39,5 x 54,5 cm
o autorovi: Narozen 9.6.1886 v Praze, zemřel 10.12.1957 v Praze. Byl český akademický malíř a fotograf. Zabýval se malbou krajin, portrétů a zátiší.
V letech 1903–1905 studoval na pražské malířské akademii v přípravce u prof. Bohumíra Roubalíka. V dalším studii pokračoval v letech 1906–1908 ve speciálce prof. Hanuše Schwaigra. K dalšímu studiu nastoupil v roce 1912 do grafické speciálky prof. Maxe Švabinského k jednoročnímu studiu. Před první světovou válkou působil v Jindřichově Hradci. V roce 1913 odjel na studijní pobyt do Paříže. V letech 1915–1917 působil jako voják 75. pěšího pluku v Jindřichově Hradci a zúčastnil se restaurování fresek v kostele sv. Jana Křtitele. Během tohoto pobytu rovněž maloval romantická zákoutí podzámčí a koželužských domků a jeho perokresby využil v roce 1916 jindřichohradecký knihkupec Josef Holče k vydání série pohlednic. Během 1. světové války také vytvořil pro plukovní muzeum v Debrecínu cyklus akvarelových kreseb vojáků v různých uniformách a výzbrojích. V letech 1919–1931 působil jako osobní fotograf a zakladatel fotografického archivu prezidenta T.G. Masaryka a v roce 1923 jej i portrétoval. Zemřel v Praze na sklonku roku 1957.

Vyvolávací cena:
1 800 Kč
1 800 Kč

10.04.2023 19:30

1 800,00 Kč 2.4.2023 13:40:19