Jelínek Cína - František
Číslo položky: 17316
Moje sledované obrazy Zima na horách - velký formát
popis: Olej na plátně, rozměry: 79,5 x 107 cm, rozměry včetně rámu: 91 x 118 cm. Signováno, datováno, rok 1920
o autorovi: Narodil se 6. 6. 1882 v Praze a zemřel 3. 2. 1961 také v Praze. Malíř krajinář v Český Křižánkách u Svratky.
Byl žákem uměleckoprůmyslové školy v Praze u profesora E. K. Lišky, později studoval na pražské Akademii umění u profesora V. Hynaise a R. z Ottenfeldů. Studijní cesty pořádal po Německu a Jugoslavii. Pokoušel se i v podobiznářství, později se oddal výhradně krajinářství. Maloval hlavně české horské kraje, nálady letní i zimní. Zúčastnil se téměř všech výstav J. U. V. v Praze. Souborné výstavy měl i v Hradci Králové a to s O. Bubeníčkem, v Praze v Rubešově galerii v roce 1917 a v Topičově salonu v roce 1924, mimo to s vinohradskými výtvarníky a na mnohých krajinských výstavách. Byl nadšeným sokolem a lyžařem. Bzenecko ho jmenovalo svým čestným členem.
(Tomanův slovník)
Vyvolávací cena:
8 500 Kč
8 500 Kč

06.02.2023 19:06