Marussig Anton
Číslo položky: 17305
Moje sledované obrazy Dívčí poloakt
popis: Olej na plátně, rozměry: 120 x 70 cm, rozměry včetně rámu: 134 x 84 cm
o autorovi: Marussig Anton, malíř. * Štýrský Hradec, 20. listopadu 1868; † Graz, 2. listopadu 1925. Své první hodiny kreslení získal na akademii krajinářského kreslení. V Grazu. 1890–97 stud. na mnichovské akademii výtvarných umění u Hackla, Lindenschmidta a Liezen-Mayera (sd). V roce 1897 se vrátil do Grazu. M. byl členem Družstva výtvarných umělců Stmk. Kromě Grazu vystavoval také ve Wr. Künstlerhaus v Rakousku. Sdružení umělců, v Mnichovském uměleckém spolku, v pražském Rudolfinu a v Londýně. V roce 1904 obdržel M. státní cenu pro Štýrsko. umělec, v roce 1906 Stříbrná medaile města Graz a v roce 1912 Zlatá státní medaile. M. byl zaměstnán v Grazu jako učitel na Landeskunstschule a na Technické univerzitě. Během první světové války pracoval jako válečný malíř.

W.: 2 obrazy, hlediště, Montanist. Univerzita v Leobenu; Industriální obrazy, konferenční místnost železniční a těžařské společnosti Graz-Köflach; Oberwölzské typy, motiv z Reina, autoportrét, portrét F. v. Hauseggers, vše olej na plátně, akvarely a kresby, vše Neue Galerie, Graz.
L.: Tagespost (Graz) z 3. a 17. listopadu 1925; Nový ilustrovaný týdeník z 30. listopadu 1958; Studio, svazek 49, 1910, s. 157; umělecká hist. Stud. Křesťanského uměleckého sdružení. diecéze Seckau, 1907, s. 138; Th. Frimmel, Stud a skici pro malbu. 3, 1917, str. 21; benezit; Thieme-Becker; W. Suida Státní obrazárna v Grazu, 1923; Katalog M. Memorial Exhibition, Graz, 1926.
Vyvolávací cena:
6 000 Kč
44 500 Kč