Hanzl Oldřich
Číslo položky: 17249
popis: Olej na plátně, rozměry: 50 x 39,5 cm
o autorovi: Oldřich Hanzl1921 – 1992 Malíř, sochař. Vyučil se kamenosochařem, za války byl totálně nasazen v Drážďanech, po válce studoval na brněnské technice a na Masarykově univerzitě výtvarné umění (profesoři Makovský, Doubrava, Milén). V malířské tvorbě začínal akvarelem, motivy z venkova a krajiny vytvářel ve velkých plochách energickým rukopisem. Jeho velkým tématem byla zátiší. Byl členem skupiny Profil 58.
Vyvolávací cena:
800 Kč
900 Kč