Wachsmann Bedřich ml.
Číslo položky: 15980
popis: Olej na plátně, rozměry : 61 x 71 cm. Signováno parafou 1927
o autorovi: Narodil se 8. 9. 1871 ve Svojšicích u Kouřimi a zemřel 29. 1. 1944 v Praze.
Malíř figuralista.
Studoval na umělecko průmyslové škole v Praze, na akademii výtvarných umělců také v Praze ve speciální škole malíře profesora Ženíška. Na studijním pobytech byl v Mnichově a Drážďanech. Byl 32 let profesorem kresby aktu umělecko průmyslové školy v Praze. Maloval podobizny i nástěnné malby, zátiší a figurální komposice. Vyzdobil ústřední dvoranu České banky v Praze.

Tomanův slovník
Vyvolávací cena:
4 000 Kč
9 000 Kč