Mracký František
Číslo položky: 15916
Moje sledované obrazy Pohled na Klatovy
popis: Olej na plátně, fixováno na lepence, rozměry: 44,5 x 56,5 cm
o autorovi: Narozen 27. 1. 1900 na Vinohradech. Malíř krajinář, grafik a profesor v Klatovech. Žák umělecko průmyslové školy v Praze u prof. Schussera, Brunnera a Maška. Studijní cesty konal po Itálii, Francii a Jugoslávii. Zdomácněl na Klatovsku, kde žil přes dvacet let a s ním jeho krajinářství v Pošumaví, jež je jeho výtvarné povahy. Po olejomalbách z dřívějších let se věnoval důsledně akvarelu.
Vyvolávací cena:
2 800 Kč
4 500 Kč