Wurzel Ludvík
Číslo položky: 15635
Moje sledované obrazy Muž s dítětem
popis: Keramika, výška 37,5 x šířka 27,5 cm , neznačeno - W. D. K. B. Bechyně, mírné povrchové poškození
o autorovi: 1865 - 1913
byl český kameník, sochař a vysokoškolský pedagog.
Narodil se na Novém Městě pražské do rodiny kamenického mistra Franze Wurzela. Studoval na pražské malířské akademii u prof. Josefa Václava Myslbeka a také se školil u Bohuslava Schnircha. Působil jako profesor na Umělecko-průmyslové škole v Praze. Z jeho žáků lze jmenovat např. sochaře Jaroslava Rudolfa, řezbáře Tomáše Tonka, malíře Josefa Matějku a sochaře Františka Kočího. V 1891 se podílejících na výzdobě Městské spořitelny v Praze. Zemřel 25. listopadu 1913 v Praze-Břevnově a pohřben je na Olšanských hřbitovech.

Dílo
Pamětní deska Josefa Kajetána Tyla v Plzni
Pomník Františka Palackého v Písku
Socha Spravedlnost na radnici v Kolíně
Sochy dvou Světlonošů na mostě Svatopluka Čecha v Praze
Socha sv. Václav na hrobě Václava Laxi, Praha, Olšanské hřbitovy
Vyvolávací cena:
1 200 Kč
1 200 Kč

21.06.2022 22:18