Beneš Karel
Číslo položky: 15592
Moje sledované obrazy Letní krajina s břízami
popis: Olej na lepence, rozměr 34,5 x 45 cm, zaskleno, rám poškozen
o autorovi: Ilustrátor, grafik, malíř.
Studoval na Vyšší škole uměleckoprůmyslové v Jablonci nad Nisou u prof. Viktora Vorlíčka (1947–1950) a na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze (1950–1955) u prof. Andonína Strnadela, u něhož přijal ještě dva čestné roky (1955–1957). Věnuje se volné grafice, užité grafice, exlibris a knižní ilustraci. Pracuje technikami suché jehly, barevné litografie, kamenorytiny a akvarelové kresby.
Významná jsou zejména jeho ceny na mezinárodních výstavách exlibris v polském Malborku a francouzském Nancy (1986), Cena Josefa Václava Sládka za ilustrační tvorbu pro Albatros (1995), Cena za dosavadní tvorbu na Trienále exlibris v Chrudimi (1999) a Cena za soubor komorní grafiky Spolku sběratelů a přátel exlibris včetně Ceny návštěvníků (2006)
Uspořádal více než sedmdesát autorských výstav (často vystavuje se svou ženou Danielou Benešovou), zúčastňuje se kolektivních výstav v Evropě i v zámoří a zastoupen je ve sbírkách po celém světě. Je členem Sdružení českých umělců grafiků Hollar a čestným členem Spolku sběratelů a přátel exlibris, žije a pracuje v Praze.
Zdroj: Hollar 2008
Vyvolávací cena:
1 000 Kč
6 000 Kč